https://euro-style.pl/

Ferratum Group, pionier mobilnych pożyczek konsumenckich i małych pożyczek biznesowych, podejmuje kolejne działanie w kierunku rozszerzenia rynku pożyczek i inwestycji. Ferratum startuje z nową platformą pożyczek wzajemnych typu peer-to-peer w Czechach. Jest to atrakcyjna oferta umożliwiająca inwestorom udział w portfelach kredytowych. Na swojej nowej platformie, www.ferratumP2P.com, firma łączy inwestorów i kredytobiorców. 

FerratumP2P, najnowszy element szerokiej oferty produktów, stwarza możliwość nowego żródła kapitału, niezależne od bilansu finansowego firmy. W odróżnieniu od mechanizmów, gdzie uczestnicy otrzymują pożyczyki wynikające z ich indywidualnych możliwości finansowych, Ferratum oferuje możliwość inwestowania w portfele kredytowe.

„Działamy jako wyłączny poręczyciel i łączymy w pakiet portfele kredytowe na naszej nowej platformie. W efekcie pozwala to inwestorom brać udział w portfelu kredytowym zamiast w pojedynczym kredycie, co naturalnie pomaga zmniejszyć ryzyko.” – mówi Jorma Jokel, założyciel i CEO Ferratum Oyj.

Ferratum wykorzystuje swoją przewagę konkurencjną, w szczególności wygodny i szybki proces gwarantowania dla pożyczkobiorców. Z kolei inwestorom korzystanie z platformy FerratumP2P umożliwia wygodny dostęp do zysków z dywersyfikacji portfela, dzięki zaledwie kilku kliknięciom.

W ramach oferowanych usług, Ferratum obsługuje wszystkie płatności i pobiera te zaległe. Dodatkowo gwaratnuje odkupienie płatności przeterminowanych o 60 dni. W efekcie system zabepiecza inwestorom 85% kwoty pozostałej do spłaty. Wysokość zysków zależy od wyników poszczególnego portfela, w który zainwestowano. Obecnie dzięki platformie P2P inwestorzy mogą uczestniczyćw czeskich kredytach konsumenckich z przewidywanym zyskiem 8,9% w skali roku. Plany zakładają zróżnicowanie typów pożyczek, będących podstawą działania platformy, w czasie najbliższych miesięcy. Minimalna kwota inwestycji wynosi 25 EUR, natomiast wysokość pożyczek dostępnych na platformie waha się w granicach 400 – 1000 EUR z terminem płatności od 6 do 12 miesięcy.

Obecnie oferta FerratumP2P jest dostępna jedynie dla prywatnych inwestorów, ale wraz z rozszerzeniem zasięgu platformy na inne kraje zostanie poszerzona o inwestorów instytucjonalnych.

Platforma startuje w idealnym momencie – ze względu na niski poziom oprocentowania inwestycje typu peer-to-peer cieszą się dużym powodzeniem. Stały rozwój oferty Ferratum Group na świecie  bardzo nas cieszy i inspiruje do prac nad rozwojem portfolio produktów Ferratum Bank.” – mówi Krzysztof Przybysz, Country Coordinator Ferratum Bank plc.

Pożyczki wzajemne typu peer-to-peer są ustabilizowaną już klasą aktywów z sektora FinTech odgrywającego ważna rolę w tworzeniu tego rynku. Instytucjonalni inwestorzy korzystają z pożyczek konsumenckich od dekad, nie tylko w celu generowania atrakcyjnych zysków, lecz również by zdywersyfikować inwestycje oraz obligacje i akcje. Przyczynia się to do zmniejszenia ryzyka portfela kredytowego – kredyty konsumenckie w niewielkim stopniu korelują z większością klas aktywów.

Ferratum Bank

Ferratum Bank jest jedną z największych instytucji finansowych oferujących pożyczki gotówkowe. Bank działalność operacyjną w Polsce rozpoczął w listopadzie 2013 roku. Wcześniej, od 2007 roku funkcjonował jako Ferratum Poland Sp. z o.o. Od 2012 r. roku posiada licencję instytucji bankowej. Dostępny w mobilnej wersji online oraz u stacjonarnych partnerów. Bank stanowi część Grupy Ferratum – największej firmy w Europie oferującej pożyczki za pośrednictwem telefonów komórkowych, Internetu oraz pierwszej, która wprowadziła na Stary Kontynent mobilne mikropożyczki. Grupa działa w 24 krajach i obsługuje ponad 1,3 mln klientów na całym świecie.

Więcej informacji na naszej stronie: www.ferratum.pl