Najnowsze przyczepy i zmodernizowane rozrzutniki prezentował Cynkomet podczas XXIV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.

Agrotech to obecnie największa w Polsce wystawa techniki rolniczej i sprzętu z całego świata, organizowana pod dachem. W 11 halach wystawienniczych Targów Kielce ponad 600 wystawców z 24 krajów prezentowało najnowsze ciągniki, maszyny rolnicze, narzędzia i urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz środki do produkcji rolniczej: nasiona, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe. Ekspozycja obejmuje również wszelkie akcesoria dla rolnictwa czy segment budownictwa inwentarskiego. Targi adresowane są do rolników – właścicieli zarówno mniejszych jak i wielkoobszarowych gospodarstw rolnych. Co roku odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających.

Wśród wystawców był Cynkomet, producent innowacyjnych maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej.

– Wystawa Agrotech w Kielcach to dla nas jedno z dwóch najważniejszych eventów w  krajowym kalendarzu targowym, zarówno ze względu na ilość zwiedzających, jak i w związku z lokalizacją, która przyciąga klientów ze wschodniej części Polski oraz południowej części Europy – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Te targi są więc doskonałym uzupełnieniem dla Agroshow w Bednarach, gdzie zazwyczaj spotykamy naszych odbiorców z zachodu Polski oraz Europy Zachodniej. Każda wystawa, w której bierzemy udział jest doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania naszych produktów, ale przede wszystkim do spotkań z naszymi klientami. http://visomedia.pl/pozycjonowanie-warszawa/

W tym roku Cynkomet prezentował w Kielcach swoje nowości, w tym przyczepy  – skorupową T-617/4  oraz dwuosiową T-104/7, które w ostatnim czasie doczekały się pewnych zmian konstrukcyjnych zaproponowanych przez klientów spółki.

– Pokazaliśmy też rozrzutnik N-221/3-4  ze zmianami, po raz pierwszy zastosowanymi w maszynie dla naszego klienta w Kanadzie, a które dzisiaj stają się już standardem – dodaje Łukasz Chełmiński, dyrektor ds. eksportu maszyn rolniczych Cynkometu. – To m.in. nowy typ deflektora rozrzutu, lada do wapna oraz materiałów sypkich czy wspornik przewodów hydraulicznych.

  Polska ma jeden z najniższych w UE wskaźników kompetencji cyfrowych. Orange uruchamia w Polsce nowy projekt edukacyjny w tym obszarze

W ofercie firmy jest też rozrzutnik sadowniczy RS-1500 zaprojektowany do nawożenia roślin w sadach oraz hodowlach winorośli, borówki itp. oraz przystawka do rozrzucania wapna oraz materiałów sypkich, która może zostać zaadaptowana nie tylko do obecnych rozrzutników serii N-233 oraz N-235 marki Cynkomet, ale również do starszych maszyn o ładowności 3,5 oraz 4 tony produkowanych w Czarnej Białostockiej.

Zarówno samą imprezę jak i pierwsze efekty spółka ocenia bardzo pozytywnie, głównie ze względu na zainteresowanie wielu klientów – obecnych i potencjalnych.

– W efekcie końcowym przekłada się to na rosnącą sprzedaż i udoskonalanie naszych produktów i usług, zgodnie z oczekiwaniami naszych odbiorców – dodaje Mariusz Dąbrowski. – Ten rok pod względem obrotów zapowiada się na najlepszy w historii, co pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Cynkomet sp. z o.o. to jeden z najstarszych producentów maszyn rolniczych w Polsce – spółka powstała w maju 2003 roku, ale jej tradycja sięga roku 1956 i Fabryki Maszyn Rolniczych „Biafamar”, po której przejęła produkcję. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji rozrzutników i roztrząsaczy obornika, przyczep oraz skrzyń zawieszanych. Firma posiada trzy cynkownie ogniowe, o długości wanny 13 i 9m oraz cynkownię ogniową wirową. Obecnie Cynkomet zatrudnia około 250 pracowników w Czarnej Białostockiej oraz w oddziale w Wyszkowie. Firma działa na rynkach krajowym i zagranicznym – marka Cynkomet jest obecna w niemal wszystkich krajach europejskich (poza Hiszpanią, Portugalią i Francją), a także w Algierii, Mołdawii i Kanadzie. Przychody spółki za rok 2016 wyniosły ok. 52 mln zł; na koniec 2017 – 73 mln, a na koniec tego roku spółka szacuje wzrost do ok. 85 mln zł. Obecnie Cynkomet kosztem 22,4 mln zł realizuje unijną inwestycję – budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym opracowywane będą innowacyjne produkty.

Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna SzwaczkoWaszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia@wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Eksperci w łożyskach http://www.lozyskamtm.pl
MTM oferuje szeroki asortyment łożysk oraz innych produktów w atrakcyjnych cenach. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i szybką realizację. Skorzystaj z naszego ponad 10 letniego doświadczenia.
  Kilka milionów Polaków wciąż nie widzi potrzeby korzystania z internetu. Co piąta gmina w Polsce spełnia kryteria wykluczenia społeczno-cyfrowego