Materace ortopedyczne
Materace ortopedyczne

Powszechnie panuje przekonanie, że materace ortopedyczne przeznaczone są wyłącznie dla osób mających problemy z kręgosłupem. Jest ono mylne, ponieważ dbanie o prawidłową postawę oraz higienę snu powinno być obowiązkiem każdego z nas. Cechą materacy ortopedycznych jest zapobieganie powstawaniu oraz łagodzeniu istniejących już chorób kręgosłupa podczas snu.Stanowią one pewny wybór, gdyż musiały spełnić szereg kategorii i standardów podczas testów, aby otrzymać status wyrobu medycznego oraz potrzebne do tego certyfikaty i atesty. W tego typu produktach materace ortopedyczne najistotniejszymi cechamisą: stabilne podparcie dla kręgosłupa, zapobieganie nadmiernemu napinaniu się mięśni, zmuszenie ciała do intuicyjnego przyjmowania zdrowej, fizjologicznej pozycji, poprawa krążenia krwi, brak alergenów oraz higiena.

W naszej ofercie możecie Państwo odnaleźć szeroką ofertę materacy zróżnicowanych pod względem Państwa potrzeb i oczekiwań takich producentów jak: https://visomedia.pl/pozycjonowanie-poznan/ Materasso, Senna, Materace dla Ciebie, FDM, Hevea czy Buoninfante.

Dokonanie wyboru materaca medycznego jest zależne od tego co w efekcie chcemy dzięki niemu uzyskać. Dla osób z problemami z kręgosłupem nacisk należałoby położyć na materac, który zapewni mu stabilne podparcie. W takim przypadku rewelacyjnym rozwiązaniem mogą się okazać materace zaopatrzone w 7-strefowe sprężyny kieszeniowe. Są one mocowane w celu zapewnienia indywidualnego podparcia dla poszczególnych części ciała, takich jak: kręgosłup, ramiona, lędźwie i biodra. Zaletą tego rozwiązania jest odseparowana praca poszczególnych sprężyn w zależności od partii na którą obecnie działa nacisk. To sprawia, że materac dostosowuje się do powierzchni ciała i zapewnia bezpieczne  podparcie podczas snu. Dobrym przykładem takiego materaca jest Materac pocket obustronnie samomasujący z kokosem Rufin 80×200. Ten model oferuje również szereg innych, dodatkowych opcji, takich jak zastosowanie maty kokosowej. Do jej produkcji wykorzystuje się naturalne włókna kokosa, które są dość twardym surowcem, dlatego połączono ją z wysokiej klasy moletowaną pianką PU, co zaowocowało uzyskaniem twardej, stabilnej powierzchni do spania H3 oraz umożliwiło swobodne zginanie samej maty kokosowej.Wybór materaca wyposażonego w matę kokosową dedykowany jest dla osób, które cenią sobie sen na twardej powierzchni, wysoką higienę, swobodny obieg powietrza wewnątrz materaca, mniejszą wrażliwość na odkształcenia, a tym samym znacznie przedłużoną trwałośćoraz alergików.Co więcej, gdyby po jakimś czasie zmieniły się Państwa zapotrzebowania lub preferencje wystarczy obrócić materac na druga stronę, która cechuje się znacznie bardziej miękką powierzchnią, która została pokryta moletowaną pianką PU o grubości 3 cm. Kolejną funkcjonalnością materaca pocket są stożkowe żłobienia i wypustki, które odgrywają dwojaką rolę. Z jednej strony pomagają utrzymać odpowiednią cyrkulację powietrza, z drugiej zaś zapewniają mikromasaż pozytywnie oddziałujący na nasze krążenie krwi, ponadto zapobiega odleżynom, co może okazać się zbawienne dla osób, które przechodzą długą rekonwalescencję. Należy nadmienić także, że materac ten jest antygrzybiczny i antyalergiczny, dlatego polecany jest dla wszystkich wrażliwych i dbających o swoje zdrowie i komfort osób. Ponadto jest świetnym rozwiązaniem dla par, dzięki swojej odporności na odkształcenia, zapobiega pojawieniu się zapadania się części, po której śpi cięższa osoba.

  Z powodu pracy zdalnej podczas pandemii gwałtownie wzrosła ilość przesyłanych danych. Naraża to firmy na ich utratę, co może kosztować miliony

To tylko kilka z dostępnych funkcjonalności jakie oferują Państwu nasze materace zdrowotne. Zachęcamy do zaznajomienia się z naszymi produktami wybierając na stronie kategorię „materace ortopedyczne”, wizytę w naszym sklepie, kontakt przez infolinię lub formularz kontaktowy dostępny w zakładce „kontakt”.